Chemický průmysl na Ukrajině

Chemický průmysl

Chemický průmysl byl na Ukrajině jedním z hlavních soběstačných pilířů země, už za doby SSSR a ne jinak je tomu i dnes v 21. století. Diverzifikace chemického a petrochemického trhu zajišťuje stabilní výrobní proces a odběr pro mnoho rozdílných produktů.

Chemický sektor je nepostradatelným prvkem, který zajišťuje výrobu a vývoj pro plynulou funkčnost dalších průmyslových odvětví. Modernizace a další rozvoj chemického průmyslu Ukrajiny bude mít velký vliv i na ziskovost v zemědělství či stavebnictví.

Chemické prostředí země má vysoký exportní charakter a mezi nejčastěji vyvážené artikly v této oblasti patří minerální hnojivo (export 30 % z celého chemického sektoru).

Mezi další důležité vyráběné produkty země patří např. syntetická pryskyřice, chemická vlákna nebo pneumatiky. Ve struktuře exportu ze všech průmyslových odvětvi Ukrajiny je 9 % zastoupeno právě z chemického sektoru.

Chcete znát podrobnější informace a rozbory z chemického průmyslu Ukrajiny pro vaše investiční záměry? Oslovte náš tým odborníků na dané prostředí.

Neváhejte a kontaktujte nás!

Rádi Vám pomůžeme.

Napište nám