Strojírenství na Ukrajině

Strojírenství

Strojírenství je čelním průmyslovým odvětvím Ukrajiny. Z pohledu odborníků jsou za klíčové prvky považovány především moderně rozvinuté oblasti sektoru, jako je železniční strojírenství (lokomotivy) nebo výroba těžkých strojů (turbíny, motory).

Zahraniční zájem o investice ve strojírenském průmyslu na Ukrajině dokazuje i to, že plných 31 % investiční prostředků v roce 2013 mířilo právě sem. Díky tomu je strojírenství na Ukrajině předpovídána ziskově velmi výnosná budoucnost.

Svůj podíl na tom jistě má i to, že Ukrajina každým rokem produkuje mnoho strojírensky kvalifikovaných vysokoškoláků, kteří pomáhají zvedat úroveň vědecké a výzkumné činnosti v sektoru. Ročně se číslo úspěšných absolventů pohybuje v řádech 10 tisíců.

Atraktivnosti oboru přidává i skutečnost, že v jistých segmentech ukrajinského strojírenství je stabilní poptávka po strojích a zařízeních dodávaných do ostatních ekonomických oblastí (zemědělství nebo těžební průmysl), stejně jako na hlavních vývozních trzích (Rusko, východní Asie, ale i Afrika).

Chcete znát podrobné detaily pro vaše investice v daném sektoru a pro profesionálně korektní vstup na ukrajinský trh? Náš tým lidí je vám plně k dispozici. Dejte nám vědět.

Neváhejte a kontaktujte nás!

Rádi Vám pomůžeme.

Napište nám